• Erasmus+ Praha

• Projekt 2023-1-SK01-KA121-SCH-000119899

Začiatkom októbra sa pedagogickí zamestnanci zúčastnili vzdelávacej mobility organizovanej v rámci programu Erasmus+. Pomocou interaktívnych workshopov, zameraných na inšpiráciu a prezentáciu STEM a IKT, a pozorovaním konceptu a techník priamo v materskej škole, získali mnoho pracovných, jazykových, digitálnych, komunikačných, prezentačných a organizačno-riadiacich zručností. Koncepcia STEM cieli na riešenie výziev reálneho sveta a kladie dôraz na kritické a kreatívne myslenie. Päť dní strávených v spoločnosti učiteľov z Portugalska, Litvy, Estónska a Chorvátska prinieslo nezabudnuteľný vzdelávací zážitok. Naša materská škola sa dokáže presadiť v Európskom spoločenstve a získať uznanie a spoluprácu iných partnerov. Dôležité je nenechať sa odradiť náročnosťou prípravy, jasne určiť smerovanie materskej školy s dôrazom na osobnostný rozvoj. Mať vízie a pripraviť kvalitné dlhodobé ciele.